altairicar

Just another WordPress.com site

Rezultatele Concursului de Matematica Turnamentele de Toamna, editia a XIX-a

pe Noiembrie 3, 2012

Rezultatele

Concursului de Matematică Turnamentele de Toamnă

ediţia a XIX-a din 27.10.2012

 

 

Clasa a II-a                                                           Clasa a III-a

Locul I                                                                    Locul I

  1. Savin Cristian                                                   1. Erhan Dragoş
  2. Munteanu Ana                                                  2. Botnari Daniel
  3. Covali Francesca                                        Locul II
  4. Vorona Victor                                                   1. Crudu Nicoleta
  5. Bujor Alexandru                                                2. Dimbiţchi Sergiu

Locul II                                                                          3. Odobescu Daniel

  1. Vasilcan Mădălina                                             4. Carp Nicoleta
  2. Pancu Vlad                                                 Locul III
  3. Isacescu Maxim                                                 1. Lisa Valentin
  4. Rotari Nicoleta                                                   2. Portarescul Iulian
  5. Miricinschi Gabriel                                            3. Rabei Laura

Locul III                                                                        4. Socolov Taisia

  1. Daguţa Daniela                                                  5. Moraru Anastasia
  2. Bordei Alexandru                                              6. Stancov Valeria
  3. Rusnac Mădălina
  4. Ţurcan Alexandru                                      Menţiune
  5. Scutelnic Laura-Călina                                       1. Beregoi Dragoş
  6. Cojocari Ovidiu                                                  2. Guşan Octavian
  7. Costrov Adrian-Cristi                                         3. Ghetmancenco Maxim
  8. Grumeza Anastasia                                             4. Pşenicinîi Valerian
  9. Gulco Nicolae                                                     5. Alexei Dan

Menţiune

  1. Pavalachi Alexandr
  2. Boz Richeard
  3. Guriţanu Alexandrina
  4. Revenco Cristian
  5. Belobrov Victor
  6. Popescu Dragoş
  7. Bagrin Victor
  8. Bujor Marius-Augustin
  9. Avram Vitalia
  10. Gagarinov Adrian

 

Clasa a IV-a                                                              Clasa a V-a

Locul I                                                                       Locul I

  1. Bercu Andreea                                                    1. Lavric Mihail
  2. Gorgos Ailin                                                        2. Ciorescu Cristian
  3. Ciobanu Daniela                                            Locul II
  4. Lişiţa Corina                                                        1. Danilov Oleg

Locul II                                                                            2. Toma Dorin-Victor

  1. Haret Camelia                                                      3. Cernea Victor
  2. Eni Andrei                                                           4. Ilescu Daniela
  3. Dîrţu Maxim                                                  Locul III
  4. Pascaru Elizar-Adelin                                            1. Rotari Daniel

Locul III                                                                           2. Mihălache Nicolae

  1. Romaniuc Dan                                                      3. Gorincioi Felicia
  2. Bodean Alexandru                                                4. Spunei Artur
  3. Moiseev Ecaterina                                        Menţiune

Menţiune                                                                            1. Eşanu Alina

  1. Uzun Vladimir                                                        2. Iftimi Daniela
  2. Guţu Dana                                                              3. Croitoru Vladiana
  3. Perlog Cristian                                                        4. Capmoale Andrei
  4. Erhan Dorin                                                            5. Daguţa Victoria
  5. Ceban Alexandru                                                    6. Bodrug Ana-Liuba

7. Frunza Iulian

8. Nicolaescu Cătălina

9. Savin Nicu

 

Clasa a VI-a                                                                    Clasa a VII-a

Locul I                                                                              Locul I

  1. Rudi Alexanru                                                            1.      Solovei Chiril
  2. Pascari Ştefan-Alin                                                     2. Don      Otilia

Locul II                                                                             Locul II

  1. Mazur Daniela                                                            1. Paraschiv Daniel
  2. Serjant Alexandrina                                                    2. Florea Victor
  3. Terenti Ion                                                           Locul III
  4. Baerle Victor                                                              1. Tcacenco Arteom
  5. Sîrbu Alexandra                                                   Menţiune

Locul III                                                                                  1. Vasilcan Adrian                        

  1. Coman Augustin                                                         2. Galaju Margareta
  2. Solcaci Patricia                                                           3. Lupaşcu Eugen
  3. Sireţeanu Dan                                                             4. Ciorescu Mădălina
  4. Blaj Andrei

Menţiune

  1. Cotorobai Corina
  2. Braşcov Marin
  3. Pînzăreanu Mihaela
  4. Popescu Ecaterina
  5. Cojocaru tincuţa
  6. Vlas Beatrice
  7. Bolea Vlad
  8. Doni Daniela
  9. Ştefan Nichita

 

Clasa a VIII-a                                                               Clasa a IX-a                                     

Locul I                                                                            Locul I

  1. Baerle Natalia                                                           1. Tulgara Maria

Locul II                                                                          Locul II

  1. Galaju Elizabet                                                          1. Grigori Valeria

Locul III                                                                         Locul III

  1. Reguş Livia                                                                 1. Gurschi Corina

Menţiune                                                                                2. Popa Alina

  1. Căpăţînă Elena                                                   Menţiune
  2. Corman Dorian-Alexandru                                         1. Dulghieru Corina

2. Obreja Alexandru

3. Grama Virginia

 

 

Clasa a X-a                                                                 Clasa a XI-a

Locul I                                                                          Locul I

  1. Cebanu Iulian                                                          1. Stati Mihai

Menţiune                                                                              2. Teterea Florin

  1. Maximov Ana                                                   Locul II
  2. Zlati Felicia                                                              1. Bulimaga Maria-Bianca

2. Chiaburu Victoria

3. Ialamov Cristina

Locul III

  1. Ursu Ana-Maria
  2. Gorea Georgeta
  3. Cărăruş Ion

Menţiune

  1. Certan Mariana
  2. Smolenschi Alexandru
  3. Mardari Cristina
  4. Toma Vlada
  1. Pancu Vlad                                                 Locul III
  2. Isacescu Maxim                                                 1. Lisa Valentin
  3. Rotari Nicoleta                                                   2. Portarescul Iulian
  4. Miricinschi Gabriel                                            3. Rabei Laura

Locul III                                                                        4. Socolov Taisia

  1. Daguţa Daniela                                                  5. Moraru Anastasia
  2. Bordei Alexandru                                              6. Stancov Valeria
  3. Rusnac Mădălina
  4. Ţurcan Alexandru                                      Menţiune
  5. Scutelnic Laura-Călina                                       1. Beregoi Dragoş
  6. Cojocari Ovidiu                                                  2. Guşan Octavian
  7. Costrov Adrian-Cristi                                         3. Ghetmancenco Maxim
  8. Grumeza Anastasia                                             4. Pşenicinîi Valerian
  9. Gulco Nicolae                                                     5. Alexei Dan

Menţiune

  1. Pavalachi Alexandr
  2. Boz Richeard
  3. Guriţanu Alexandrina
  4. Revenco Cristian
  5. Belobrov Victor
  6. Popescu Dragoş
  7. Bagrin Victor
  8. Bujor Marius-Augustin
  9. Avram Vitalia
  10. Gagarinov Adrian

Clasa a IV-a                                                              Clasa a V-a

Locul I                                                                       Locul I

  1. Bercu Andreea                                                    1. Lavric Mihail
  2. Gorgos Ailin                                                        2. Ciorescu Cristian
  3. Ciobanu Daniela                                            Locul II
  4. Lişiţa Corina                                                        1. Danilov Oleg

Locul II                                                                            2. Toma Dorin-Victor

  1. Haret Camelia                                                      3. Cernea Victor
  2. Eni Andrei                                                           4. Ilescu Daniela
  3. Dîrţu Maxim                                                  Locul III
  4. Pascaru Elizar-Adelin                                            1. Rotari Daniel

Locul III                                                                           2. Mihălache Nicolae

  1. Romaniuc Dan                                                      3. Gorincioi Felicia
  2. Bodean Alexandru                                                4. Spunei Artur
  3. Moiseev Ecaterina                                          Menţiune

Menţiune                                                                            1. Eşanu Alina

  1. Uzun Vladimir                                                        2. Iftimi Daniela
  2. Guţu Dana                                                              3. Croitoru Vladiana
  3. Perlog Cristian                                                        4. Capmoale Andrei
  4. Erhan Dorin                                                            5. Daguţa Victoria
  5. Ceban Alexandru                                                    6. Bodrug Ana-Liuba

7. Frunza Iulian

8. Nicolaescu Cătălina

9. Savin Nicu

Clasa a VI-a                                                                    Clasa a VII-a

Locul I

  1. Rudi Alexanru
  2. Pascari Ştefan-Alin

Locul II

  1. Mazur Daniela
  2. Serjant Alexandrina
  3. Terenti Ion
  4. Baerle Victor
  5. Sîrbu Alexandra

Locul III

  1. Coman Augustin
  2. Solcaci Patricia
  3. Sireţeanu Dan
  4. Blaj Andrei

Menţiune

  1. Cotorobai Corina
  2. Braşcov Marin
  3. Pînzăreanu Mihaela
  4. Popescu Ecaterina
  5. Cojocaru tincuţa
  6. Vlas Beatrice
  7. Bolea Vlad
  8. Doni Daniela
  9. Ştefan Nichita

Clasa a VIII-a                                                               Clasa a IX-a                                     

Locul I                                                                            Locul I

  1. Baerle Natalia                                                           1. Tulgara Maria

Locul II                                                                          Locul II

  1. Galaju Elizabet                                                          1. Grigori Valeria

Locul III                                                                         Locul III

  1. Reguş Livia                                                                 1. Gurschi Corina

Menţiune                                                                                2. Popa Alina

  1. Căpăţînă Elena                                                   Menţiune
  2. Corman Dorian-Alexandru                                         1. Dulghieru Corina

2. Obreja Alexandru

3. Grama Virginia

Clasa a X-a                                                                 Clasa a XI-a

Locul I                                                                          Locul I

  1. Cebanu Iulian                                                          1. Stati Mihai

Menţiune                                                                              2. Teterea Florin

  1. Maximov Ana                                                   Locul II
  2. Zlati Felicia                                                              1. Bulimaga Maria-Bianca

2. Chiaburu Victoria

3. Ialamov Cristina

Locul III

  1. Ursu Ana-Maria
  2. Gorea Georgeta
  3. Cărăruş Ion

Menţiune

  1. Certan Mariana
  2. Smolenschi Alexandru
  3. Mardari Cristina
  4. Toma Vlada
Anunțuri

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s

%d blogeri au apreciat asta: