altairicar

Just another WordPress.com site

Rezultatele finale ale ediției a II-a a Concursului ,,Foaie matematica. În memoria lui Vasile Suceveanu”

pe Martie 20, 2016

Clasa a II-a
1. Cosoi Ioan SPCI „Prometeu-Junior”                                  LOCUL I
2. Russu Darianna LT „Orizont”                                            LOCUL I
3. Mihaila Andrei-Ionuț LT „Orizont”                                    LOCUL II
4. Barbuța Robert LT„Miguel de Cervantes Saavedra”         LOCUL II
5. Banaga Ovidiu LMMTI „Socrate”                                                 LOCUL III
6. Lungu Alexandru Școala Primară nr.83 „Gr.Vieru”           LOCUL III
7. Slobodaniuc Vlad LTPA „M.Berezovschi”                        LOCUL III
8. Malcoci Tinca LT„I.Creangă”                                              MENȚIUNE
9. Zamăneagră Maria-Gabrilela LT „G.Călinescu”                  MENȚIUNE
10. Țaranu Romina ȘPCI „Prometeu-Junior”                         MENȚIUNE
11. Metei Maria LT „Ion Creangă”                                          MENȚIUNE
12. Moțpan Liviu LT Seliște, Nisporeni                                   MENȚIUNE
13. Beleuță Amelia SPCI „Prometeu-Junior”                          MENȚIUNE
14. Cerlat Marius IP Școala Primară-Grădiniță„I.Fulga”         MENȚIUNE
15. Blănuță Bianca IPLT „L.Deleanu”                                   MENȚIUNE
16. Marian Alexandru IPLT „M.Eliade”                                 MENȚIUNE

Clasa a III-a
1. Mogorean Crina IPLT „Mihai Viteazul”                            I
2. Iurcu Victor IPLT „Mihai Viteazul”                                   I
3. Nedelea Călin IPLT „Mihail Kogălniceanu”                       II
4. Lavric Patricia IPLT „Mihai Viteazul”                                II
5. Jemna David ȘPCI „Prometeu Prim”                                  III
6. Berzan Alexandru IPLT „Mihail Kogălniceanu”                III
7. Chetruș Casandra IPLT „Mihai Viteazul”                           III
8. Balan Ionela IPLT „Ștefan cel Mare”                                 MENȚIUNE
9. Ciupercă Andrei LLMTI „Socrate”                                    MENȚIUNE
10. Budeci Laura ȘPCI „Prometeu Prim”                              MENȚIUNE
11. Cazac Vlad LT „George Meniuc”                                    MENȚIUNE

Clasa a IV-a
1. Eșanu Mihai LT „Orizont”                                                  I
2. Ostrov Alina ȘPCI „Prometeu-Junior”                                II
3. Țurcanu Nicolae ȘPCI „Prometeu-Junior”                          II
4. Davidescu Vladimir ȘPCI „Prometeu-Junior”                    II
5. Rotarciuc Nicolae ȘPCI „Prometeu-Junior”                        II
6. Bolgari Ștefan ȘPCI „Prometeu-Junior”                             III
7. Efros Bogdan ȘPCI „Prometeu-Junior”                              III
8. Baerle Adrian LT „N.Dadiani”                                           III
9. Terenti Afanasie L „Litterarum”                                          MENȚIUNE
10. Lemeșca Vlada ȘPCI „Prometeu-Junior”                          MENȚIUNE

  1. Sopivnic Evelina LT „D. Alighieri” MENȚIUNE
  2.  Olaru Ecaterina LT „V. Vasilache” MENȚIUNE
  3.  Barbu Taisia L „Litterarum”                                             MENȚIUNE
  4.  Rusu Ina LLMM                                                               MENȚIUNE
  5.  Babuc Constantin LT „G. Meniuc”                                  MENȚIUNEâ
  6. Marian Mădălina ȘG 199 „Lăstăraș”                                MENȚIUNE
  7. Nicula Rebeca LT „M. Viteazul” MENȚIUNE
    18. Clipca Daniela LT „N. Iorga” MENȚIUNE
    19. Zastînceanu Mihai ȘPCI „Prometeu-Junior”                    MENȚIUNE
    20. Ojog Felicia LT „M. Eminescu”                                       MENȚIUNE
    21. Tataru Daria ȘPCI „Prometeu-Junior”                              MENȚIUNE
    22. Boldurescu Alexndru LT „M. Kogălniceanu”                  MENȚIUNE
    23. Iliciuc Ionela ȘPCI „Prometeu-Junior”                             MENȚIUNE
  8. Clasa a V-a
    1. Vorona Victor LT „M. Kogălniceanu” I
    2. Cerneanu Grigore LT „Ion Creangă” II
    3. Vlas Arsenie IPLT ,,Mircea Eliade” II
    4. Pleșu Elena IPLT ,,Mircea Eliade” III
    5. Cernei Andreea, LT ,,M.Kogalniceanu” III
    6. Ploteanu Augustin, LT „Gaudeamus” III
    7. Ladaniuc Adina LT ,,Dante Alighieri” III
    8. Paiu Victor LT „Prometeu-Prim„ MENȚIUNE
    9. Pleșca Alexandru LT „V. Vasilache” MENȚIUNE
    10. Ghidion Mihaela IPLT „Traian” MENȚIUNE
    11. Bantea Daniela IPLT ,,N. Bălcescu” MENȚIUNE
    12. Pahov Dragoș LT „N. Iorga” MENȚIUNE
    13. Malcoci Delia LT „Prometeu-Prim” MENȚIUNE

 

Clasa a VI-a

  1. Copaci Andrei LT „Prometeu-Prim” I
    2. Culava Maria LT „Prometeu-Prim”                                     I
    3. Ghereg Nichita IPLT „M. Viteazul”                                    I
    4. Botnari Daniel LT „Gaudeamus”                                        I
    5. Griza Mădălina IPLT „M. Eliade”                                       II
    6. Anisimenco Veaceslav IPLT „O. Ghibu”                           II
    7. Diaconu Cristian IPLT „M. Viteazul”                                III
    8. Codreanu Alexandru LT „Prometeu-Prim”                        III
  2. 9.Cotovici Renata IPLT „Ștefan cel Mare” III
    10. Bogdea Horea-Lucian LT „Pro Succes”  III
    11. Purice Vlademir LTPA „M. Berezovschi”                         III
    12. Mehryar Roxana LT „Prometeu-Prim”                             MENȚIUNE
    13. Tropin Cătălin IPLT „M. Eliade”                                     MENȚIUNE
    14.  Mogorean Mihai IPLT „M. Eliade”                                 MENȚIUNE
    15. Filat Fabian IPLT „S. Haret”                                            MENȚIUNE
    16. Ceban Constantin LT „Prometeu-Prim”                           MENȚIUNE
    17. Mahu Andreia LT „Prometeu-Prim”                                 MENȚIUNE
    18.  Caradjov Andrei LT „M. Eminescu”                               MENȚIUNE
    19.  Andrei Adelina IPLT „M. Eliade”                                  MENȚIUNE
  3. 20.Balan Igor LT „N. Iorga” MENȚIUNE
    21. Țurcan Dan LT ,,Ion Creangă” MENȚIUNE
    22. Rapcea Cătălin LT „N. Iorga”                                          MENȚIUNE

 

Clasa a VII-a
1. Suruceanu Valentin IPLT ,,Ginta Latină”                           I
2. Pascaru Adelin IPLT ,,M.Viteazul”                                     II
3. Cicala Anastasia LT ,,I.Creangă”                                        II
4. Gorgos Ailin LT,,Prometeu-Prim”                          II
5. Enciu Petru IPLT ,,M.Viteazul”                                         III
6. Adam Emil IPLT ,,M.Viteazul”                                         III
7. Perciun Ian IPLT ,,M.Viteazul”                                          III
8. Ciobanu Sandală Maria LT ,,N.Iorga”                                 III
9. Lișița Corina IPLT ,,Ștefan cel Mare”                                MENȚIUNE
10. Mîrza Cristina IPLT ,,A.I.Cuza”                                       MENȚIUNE
11. Melnic Anastasia IPLT ,,A.I.Cuza”                                  MENȚIUNE

  1. Hioara Erica IPLT ,,M.Eliade” MENȚIUNE
    13. Casian Oxana IPLT ,,M.Eliade”  MENȚIUNE
    14. Caisin Ivan IPLT ,,Boris Dînga”, Criuleni                         MENȚIUNE
    15. Stici Pavel IPLT ,,Ștefan cel Mare”                                  MENȚIUNE

 

Clasa a VIII-a
1.  Beleuță Teodor LT ,,Prometeu-Prim”                                I

  1. Babin Claudiu IPLT „M. Eliade” I
    3 . Zvizdenco Adrian IPLT „M. Eliade” II
    4. Wu Xenia IPLT „M. Viteazul”                                           II
  2. 5. Bezrucico Anastasia LT „M.Eminescu” III
    6. Iftimie Daniela IPLT „M. Eliade”                                      III
    7. Mogus Nina IPLT „M. Eliade”                                           III
    8. Ciocoi Cristian IPLT „Ștefan cel Mare”                             III
    9. Moroz Natalia IPLT „Ștefan cel Mare”                              III
    10. Efros Răzvan LT „M. Kogălniceanu”                               III
    11.  Guțu Anastasia IPLT „Ștefan cel Mare”                                     III
    12. Mintus Victor IPLT „M. Eliade”                                      MENȚIUNE
  3. 13. Rarenco Andrei IPLT „M. Eliade” MENȚIUNE
  4. 14. Tataru Tamara LT „M. Sadovianu” MENȚIUNE
  5. 15. Lîtchina Anna LT „D. Cantemir” MENȚIUNE
  6. 16.Nicolăiescu Cătălina IPLT „S.Haret” MENȚIUNE

 

Clasa a IX-a
1. Baerle Victor IPLT ,,N. Dadiani”                                                                               I
2.  Pascaru Ștefan-Alin IPLT ,,M. Viteazul”                                                              II
3.  Moglan Mihai LT ,,I. Hasdeu”                                                                                  II
4.  Sîrbu Alexandra LT ,,M.Eminecu”                                                         III
5.  Cernega Oana IPLT ,,N. Dadiani”                                                           M
6.  Baba Segiu-Cristian LT ,,Prometeu-Prim”                                          M
7.  Bîtcă Marius LT ,,M.Eminecu”, Hîncești                                                              M
8.  Izvoreanu Valeria LT ,,Miguel de Cervantes Saavedra”                              M
9. Muntean Patricia LT ,,D. Alighieri”                                                         M
10. Vaculin Vladislav IPLT ,,G. Latină”                                                        M
11. Terenti Ion LT ,,M.Eminescu”


Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile despre tine sau dă clic pe un icon pentru autentificare:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s

%d blogeri au apreciat asta: